skip to Main Content

SJS overtuigt in Coevorden tegen CSVC (0-2)

Na de zwaarbevochten zege van vorige week tegen SVBO (3-1) stond vandaag wederom een belangrijke wedstrijd op het programma voor de selectie van SJS. In Coevorden trof SJS in CSVC een lastige tegenstander waar in eerdere edities er vaker dan eens weinig eer te halen viel voor de Knoalsters. Zo niet deze zaterdagmiddag, want SJS overtuigde, won dik verdiend (0-2) en kan voorlopig omhoog blijven kijken op plek drie van de ranglijst.

De basis elf van SJS bleef ongewijzigd ten opzichte van de vorige wedstrijd en dus mochten Bos, G. Raadsveld, Zuidema, Kroese, Venema, Timmer, Breedveld, Boels, Wientjes, Wilzing en De Koe wederom starten. Daarnaast een brede bankbezetting met Van der Pol, Dekker, Rijkens, Heidema, Smid, De Jonge en Panneman.

Nadat een winters en waterig zonnetje zich maar heel even liet zien deze middag, werd er afgetrapt op de prima grasmat op sportpark Klinkenvlier. De thuisploeg won vorige week nog van Onstwedder Boys (0-1) en had vooraf veel vertrouwen in een nieuwe zege, maar daarmee kwamen ze uiteindelijk bedrogen uit.

In de beginfase was het nog wat aftasten over en weer, maar al snel was het spits Wilzing die een klein kansje kreeg. Zijn inzet werd echter gekeerd door de doelman. SJS zette de thuisploeg snel onder druk en met een fitte en creatieve Boels op het middenveld en daarachter Timmer en Breedveld (die wederom een uitstekende wedstrijd op de mat legde) had CSVC veel moeite om in het spel te komen.

SJS daarentegen beet zich vast in de tegenstander om vervolgens niet meer los te laten. Het resulteerde vooral in een aantal pittige overtredingen van de zijde van CSVC om de Knoalsters op die manier te kunnen afstoppen. Met name Boels had het soms zwaar te verduren, maar de wijze waarop hij zijn tegenstanders doldraaide was weer een genot om naar te kijken.

Gesteund door de solide defensie van SJS en de snelheid op de flanken met De Koe en Wientjes bleef SJS zoeken naar de openingstreffer. En die viel al snel. De mee opgekomen Venema gaf de bal laag voor vanaf links waar De Koe bijna de bal kon intikken, maar de bal viel terug de zestien in. Daar was vervolgens Boels als de kippen bij om de bal tegen de touwen te schieten, 0-1.

Na de openingstreffer in de 15e minuut viel er verder voor het publiek weinig te genieten. Het spelbeeld was een SJS dat de wedstrijd controleerde en dat frustreerde CSVC dat helemaal niet in de wedstrijd zat en kwam. Het probeerde met felle duels het tij te keren, maar in de eerste 45 minuten loste het geen schot op doel. En zo ging SJS rusten met een minimale voorsprong.

Na rust was het enkel SJS wat de klok sloeg, alleen ontbeerde het de ploeg aan een echte afmaker à la Roy Strijker bij Hollandscheveld. Zo kreeg Wientjes een dot van een kans, maar de doelman wist redding te brengen. De tweede treffer ging in de lucht, maar ook een vrije trap van Boels werd ternauwernood uit het doel geranseld door de keeper. In de tussentijd bracht trainer Nijgh Kay Rijkens binnen de lijnen voor Tom Timmer.

In de 64e minuut viel dan uiteindelijk de dik verdiende tweede treffer. Nadat De Koe eerst zijn eigen schot geblokt zag, kon hij de afgeslagen bal oppikken en via een goede actie en lage voorzet terug in de doelmond brengen. Daar was het dan Bert-Jan Wilzing, die zijn 9e van het seizoen maakte. En eveneens zijn eerste ster verdiende op voetbalnoord.nl, omdat dit zijn 25e treffer in officieel wedstrijdverband is. Op naar de volgende 25!

SJS wisselde na de bevrijdende 0-2 Boels en Wientjes voor Heidema en De Jonge. Koud in het veld kreeg Heidema als snel zijn eerste grote kans. Hij lobde de bal over de uitgekomen doelman, maar mikte helaas net te hoog waardoor de bal over de lat verdween.

Ook Dekker en Van der Pol kregen nog wat speeltijd van trainer Nijgh. De altijd een voldoende scorende Venema en De Koe ruimden het veld.

SJS had CSVC vervolgens op een grotere achterstand kunnen zetten, maar het moest ook blijven waken voor een onnodige aansluitingstreffer. Gijs Raadsveld hield zijn tegenstander nog lichtjes vast in de zestien, maar daar wilde scheidsrechter Wieringa niet aan. En ook een kopballetje over het doel van doelman Bos zorgde niet voor echt gevaar. Daarentegen had Heidema nog wel twee goede mogelijkheden om te scoren, maar zijn vizier stond onvoldoende op scherp deze middag.

Uiteindelijk deerde dat niemand toen uiteindelijk scheidsrechter Wieringa voor het einde floot. SJS had de drie punten op zak en keerde met een tevreden gevoel huiswaarts. Het deed goede zaken op de ranglijst, maar zag ook SVBO winnen van koploper Hollandscheveld. Daarmee blijft het gat naar plaats vier slechts drie punten. Uiteindelijk heeft nummer 5 Fit Boys nog het meeste recht op plaats drie, omdat ze het minste verliespunten heeft. Daarvoor zal het wel de inhaalduels tegen CSVC en VCG winnend moeten afsluiten.

SJS vervolgt de competitie vanwege de voorjaarsvakantie pas weer op zaterdag 1 maart in de thuiswedstrijd tegen FC Assen. Kan het haar ongeslagen status na de winterstop vasthouden, dan kan de laatste fase van de competitie nog weleens een hele mooie gaan worden voor de Knoalsters.

Klik hier voor de foto’s van huisfotografe Brigitte de Wijk.

Back To Top